Lokalita & využití

Kravaře jsou malebným městem v Moravskoslezském kraji, leží v okrese Opava. Město má přibližně 6800 obyvatel. Kravaře jsou nedílnou součástí Hlučínského Slezska a jsou situovány 8 km východně od města Opavy a 13 km západně od města Hlučín.

Park Resort Kravaře je umístěn na jihovýchodním okraji města. Tato část je klidná, obklopená parkem, jehož větší část dnes slouží jako golfové hřiště. Jsou zde připraveny podmínky jak pro sport, tak i pro relaxační procházky do okolní přírody.


Každodenní procházky
Svou krásou ve všech ročních obdobích Vás bude lákat k procházkám především park, který Vám téměř nakukuje do oken. Vaše kroky Vás mohou zavést také na novou cyklostezku z Kravař do Dolního Benešova.


Blízkost krásného parku
Zámek obklopuje historický anglický park o současné rozloze 21 ha s rybníky, potůčky a romantickými průhledy na zámeckou budovu. Roste zde téměř 100 forem dřevin a keřů, z nichž některé vzácné exempláře dosahují stáří přes 200 let, čímž se stal kulturní památkou.


Bohaté kulturní příležitost
Město Kravaře pořádá na zámku po celý rok různé kulturní a společenské akce jako např. Vánoce a Velikonoce na zámku, Otevírání turistické sezóny, Burčákobraní, Letní kino a další. Pro občany Kravař však stále zůstává největším svátkem a důvodem k veselosti „Kravařský odpust“.


Volnočasové aktivity
Celou řadu volnočasových aktivit nabízí občanům sportovní komplex BULY ARÉNA, Zámecký golf club, TJ Sokol Kravaře a další.


Školy, školky
V části Kravaře se nachází základní škola pro děti od 1.- 9. tříd , mateřská škola a CVČ. V Koutech najdete základní školu pro žáky 1. stupně a také mateřskou školu s křesťanským zaměřením. V části Dvořisko mohou být děti vyučovány v ZUŠ.


Restaurace a potraviny
Mezi vyhlášené restaurace zajisté patří Buly Aréna, Nemlyn, ale i stylová restaurace s vinárnou Penzion Buly centrum. Pohostinství a denní menu nabízí také restaurace Na golfu, Damika nebo restaurace U Šťura. Nákup potravin umožňuje rodinám Penny a Tempo market.

Totální golfové využití

ZÁMECKÝ GOLFOVÝ CLUB KRAVAŘE láká všechny příznivce golfu na hřiště, které nabízí ke hře 18 jamek rozprostřených v zámeckém parku, kde staleté stromy a mnohé vodní toky určují jeho charakter. Najdete zde malebná zákoutí doplněná jezírky a potoky s kouzelnou faunou a flórou. Dokonalým místem pro Váš odpočinek po náročné hře je prostorná klubovna s krbem, která hráčům nabízí klid a pohodlí nebo také relaxační wellness centrum, které dodá Vašemu tělu ztracenou energii a preventivně posílí organizmus.

Cyklistický ráj

Hlučínsko je doslova protkáno početnými cyklistickými trasami, díky nímž by mohlo být nazýváno „regionem kol“ či „Prajzským cyklistickým rájem“. Cyklotrasy procházejí nenáročným terénem Hlučínské pahorkatiny, jehož páteří je část cyklostezky Moravská brána, která je součástí evropské sítě Euro-velo. Na ni pak navazují dálkové trasy jako „Prajzská cesta“ či Slezská magistrála“ a množství dalších lokálních tras.

Sportovní a rekreační komplex Buly Aréna Kravaře

Aktivní odpočinek v podnětném prostředí nabízí hotelový a sportovní komplex Buly Aréna Kravaře. Najdete zde širokou škálu sportovišť pro jednotlivce i skupiny. Vyzkoušet můžete ledovou plochu, posilovnu, aquapark, tenisové kurty, basketbalové hřiště, dětské hřiště, advanture golf nebo bowling... Možné je i posezení či řízená degustace ve vinném sklípku. Buly Aréna je vhodným místem pro rodinné dovolené, školní akce, sportovní soustředění, firemní akce, svatby, hostiny, oslavy či večírky. Každý si zde najde to své.

Aquapark

Aquapark Kravaře je moderní aquapark, který svým návštěvníků nabízí příjemný odpočinek a relaxaci v bazénu, vířivce, divoké řece, brouzdališti a nebo na tobogánu. Hlavní bazén je určen pro relaxaci návštěvníků. V bazénu je několik různých chrličů, vodních děl, masážní lavice a lehátka, jeskyně s bublery a vodopádem. Hlavní atrakcí tohoto bazénu představuje divoká řeka. Součástí bazénu jsou i dvě plavecké dráhy 25 metrů dlouhé se startovacími bloky. Kromě vodních atrakcí jsou zde k dispozici i zařízení jako pára, sauna a masáže, která jsou umístěna v prvním podlaží areálu aquaparku, nechybí zde ani bar s občerstvením.

Vycházky a túry

Perlou Slezska je jistě právem nazýván zámek Hradec nad Moravicí. Po jeho požáru v polovině 13. století započal s velkorysou výstavbou nového gotického hradu král Přemysl Otakar II. Gotický hrad byl přestavěn na renesanční, posléze barokní zámek a empírovou přestavbou získal svůj charakteristický výraz. Do komplexu památkových budov s rozsáhlým parkem dnes patří Bílý zámek, za ním se tyčí tzv. Bílá věž a do areálu se vstupuje branou, která je součástí novogotického Červeného zámku.

Domluvte si schůzku

Napište nám:

Ochrana proti spamu. Kolik je dvakrát tři?

Odesláním souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.